سفارش تبلیغ
صبا

5 دلیل برای خرید کولر گازی اینورتر به جای اسپلیت معمولی

5 دلیل برای خرید کولر گازی اینورتر به جای اسپلیت معمولی 


  - مزایای کولر گازی اینورتر

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که تفاوت بین کولر گازی اینورتر و کولر گازی معمولی چیست؟ در این مطلب 5 مورد از مزایا کولر گازی اینورتر (کم مصرف) نسبت به کولر گازی عادی (اسپلیت) را خواهید خواند.


1- سازگاری کامل کولر گازی اینورتر با محیط زیست
اسپیلت اینوتر دارای سیستمی است که باعث می‌شود کمپرسور آن دارای سرعت متغیر باشد که با توجه سنسوری که در اینوتر وجود دارد تنظیم قدرت موتور بر اساس دمای محیط بوده و همین امر باعث کاهش مصرف برق و صرفه جویی در انرژی خواهد شد که این بزرگ‌ترین تفاوت بین کولر گازی اینورتر و معمولی است.
این درحالی است که که سرعت کمپرسور کولر گازی‌های معمولی ثابت بوده و یا درحدعقل یا حد اکثرترین حالت می‌تواند کار کند


2- صرفه جویی در هزینه
با توجه به نحوه عملکرد پیچیده‌ی اینورتر، کمپرسور آن در تمام مدت با تمام ظرفیت خود کار نمی‌کند، هنگامی که سرعت آن پایین است انرژی مورد نیاز نیز کم‌تر است و هزینه مصرف برق شما نیز کاهش می‌یابد.


3- صدای کم‌تر
به دلیل اینکه کمپرسور کولر گازی اینوتر به صورت مستمر خاموش و روشن نمی‌شود علاوه بر مصرف برق کم‌تر صدایی کم‌تر از این کولر گازی به گوش می‌رسید زیرا استارت شدن هرباره کولر گازی‌های معمولی صدایی به دنبال خواهد داشت.


4- طول عمر بالاتر
تکنولوژی اینورترها نه تنها باعث شده تا سرما و گرمای این دستگاه بادوام‌تر شود، بلکه به دلیل استحلاک کم‌تر باعث افزایش طول عمر قطعات کولر گازی می‌شود.


5- سرعت بیش‌تر در گرمایش و سرمایش در کولر گازی اینورتر
و دلیل آخر اینکه کولر گای اینورتر قادر است اتاق شما را سریع‌تر از کولرهای معمولی سرد یا گرم کند. به این دلیل که در ابتدای شروع به کار، کولر گازی اینورتر قدرت بیش‌تر نسبت به کولرهای عادی مصرف می‌کند و زمانی که به دمای مورد نظر رسید قدرت آن و همچین مصرف آن به شدت کاهش می‌یابد که باعث صرفه جویی در مصرف برق می‌شود.

 

5 دلیل برای خرید کولر گازی اینورتر به جای اسپلیت معمولی 

منبع : شرکت تهویه مهاجر